Książęca Cyrkonia

Mł. Ch. Pl, Ch. Pl, Zw Kl Książęca Cyrkonia Z Orszaku Chrobrego

ur. 2009-06-12

o: Wansleydayle Orszak Prince

m: Orient Orchidea Lordsett

HD A/A

>> RODOWÓD <<

 

Książęca Cyrkonia, czyli po prostu Freja,  to uosobienie wielu podstawowych cech setera angielskiego – oaza spokoju, łagodna przylepa, która w domu najchętniej spędza czas z łbem na moich kolanach a na spacerze zamienia się w torpedę, która z charakterystycznym seterowym uśmiechem na pysku pędzi przed siebie dla samej radości galopu a każde napotkane bajoro skusi ją do pływania.
Łagodna i ufna zarówno w stosunku do dorosłych, dzieci, innych psów, kotów, kóz i każdego napotkanego stworzenia. Od początku praca z nią dostarczała mi wiele radości, choć wymagała też sporo cierpliwości, gdyż jak każdy seter, Freja najlepiej uczy się metodami pozytywnymi i bez przymusu – wymaga to czasu ale przynosi satysfakcję i radość zarówno właścicielowi jak i psu. Efektem naszej pracy był egzamin PT1 zdany w wieku 10 miesięcy z oceną bardzo dobrą oraz Próby Pracy Wyżłów I stopnia, na których Freja
zajęła 2 miejsce wśród wyżłów brytyjskich. Również jej kariera wystawowa przysparza nam dumy – Freja jest młodzieżowym i dorosłym czempionem Polski a wśród jej sukcesów znajduje się m. in. zwycięstwo rasy na Wystawie Klubowej Wyżłów w 2011 roku. Freja jest całkowicie wolna od dysplazji (HD A).